Základná škola s materskou školou Ráztočno

5. HLÁSENIE LETNEJ ŠKOLY

Záverečný deň patril aktivitám v skutočnej škole. Výroba rybičiek všetkých bavila. Projekty poučili aj pani učiteľky. Na obed pizza bola dobrá bodka. Každému sa ušiel aj malý darček z lásky na pamiatku. Koniec hlásení.

pridané 28.08.2021 o 08:06

4. HLÁSENIE LETNEJ ŠKOLY

Banské múzeum v Handlovej naučilo žiakov o najdôležitejšom hospodárskom odvetví nášho regiónu časov minulých. Pol hodinka behania po obchodoch bol zážitok hlavne pre mladších žiakov, ktorých sprevádzali ich starší kamaráti. Obed v Máši veľmi chutil. Nasledovala prechádzka obcou.

pridané 26.08.2021 o 23:00

3. HLÁSENIE LETNEJ ŠKOLY

Dnes sme preopakovali prírodovedu (biológiu) na rybníkoch na Remate. Zvieratká sa objavujú nielen v predmete prírodoveda. V slovenskom jazyku ich máme napríklad vo vybraných slovách aj v učive zvieracie podstatné mená mužského rodu. To sme tiež nezabudli zopakovať. Obed na Ponikleci bol super.

pridané 25.08.2021 o 23:00

2. HLÁSENIE LETNEJ ŠKOLY

Hradmi a zámkami Slovenska nás previedli v handlovskej knižnici. Čitateľské zručnosti sme trénovali samočítaním v knižničnej čitárni. Obed v Story padol vhod. Po ňom sladká zmrzlinová bodka a cesta do parku. Opakovanie vlastných podstatných mien sme pre dážď dokončili na železničnej stanici.

pridané 24.08.2021 o 23:00

1. HLÁSENIE LETNEJ ŠKOLY

Aj napriek nepriaznivému počasiu sme si deň riadne užili. Učili sme sa o letných olympijských hrách, opakovali slovenčinu a matematiku. Po dobrom obede sa počasie umúdrilo. Zahrali sme si minigolf a zaskákali v nafukovacom hrade.

pridané 23.08.2021 o 23:00

OZNAM O TESTOVANÍ V ŠK. ROKU 2021/2022

Vážení rodičia!
V súvislosti s usmernením ministerstva školstva k nástupu žiakov do škôl v šk. roku 2021/2022 naša škola zisťuje záujem rodičov o:

1. domáce samotestovanie žiakov Ag testami - Každý žiak, ktorého rodič prejaví záujem, dostane sadu 25 kusov testov na domáce samotestovanie, ktoré môže využiť podľa vlastnej potreby. Záujem prosíme nahlásiť do stredy 25.08.2021 do 12:00 hod. na mailovú adresu zsraztocno@gmail.com

Viac informácií na Samodiagnosticky-test-navod-na-pouzitie.pdf

Sprievodca-samotestovanie-Covid-19.pdf

2. jednorazové testovanie kloktacími PCR testami na začiatku školského roka - Takúto možnosť majú aj tí žiaci, ktorí sú zaočkovaní a aj tí žiaci, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, pokiaľ rodičia o ne prejavia záujem. Vo všetkých prípadoch je testovanie kloktacími PCR testami dobrovoľné. Záujem prosíme nahlásiť vyplnením dvoch tlačív: "Príloha č. 1A Súhlas dotknutej osoby pre školy v Trenčianskom samosprávnom kraji" a "Príloha č. 1B Zber údajov“ a ich doručením priamo do školy alebo zaslaním na mailovú adresu zsraztocno@gmail.com do stredy 25.08.2021 do 12:00 hod.

Viac informácií na https://www.minedu.sk/kloktacie-testy-na-skolach/

Test nie je podmienkou nástupu do školy.

Ďakujeme.

pridané 23.08.2021 o 10:35

OZNAM O DOTÁCIÁCH NA STRAVU

Vážení rodičia a zákonní zástupcovia detí a žiakov ZŠ s MŠ Ráztočno,

od 1. augusta 2021 sa mení zákon č. 544/2010 Z. z. o dotáciách, medzi ktoré patrí aj dotácia na stravu.
V školskom roku 2020/2021 bola poskytovaná dotácia na stravu pre predškolákov materskej školy a žiakov školy (tzv. obedy „zadarmo“).
V novom školskom roku 2021/2022 sa táto dotácia mení: nebude poskytovaná plošne pre všetky deti.

Nárok na dotáciu na stravu, čiže obedy „zadarmo“ budú mať tie deti, ktoré:
a) žijú v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo žijú v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima
b) navštevujú posledný ročník materskej školy (čiže predškoláci) a všetci žiaci základnej školy, ktorí žijú v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa (tzv. daňový bonus)

K poskytnutiu dotácie na stravu je potrebné predložiť:
- potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima
- čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na daňový bonus

Prosíme tých zákonných zástupcov, ktorí si chcú uplatňovať nárok na stravu pre svoje dieťa, aby tieto tlačivá priniesli na Obecný úrad Ráztočno čo najskôr, najneskôr do 6. augusta 2021. Týmto deťom bude od 1. septembra 2021 do 31. decembra 2021 poskytnutá dotácia na stravu (čiže budú mať obedy „zadarmo). Tlačivo „Čestné vyhlásenie“ si môžete vyzdvihnúť na obecnom úrade.
Zákonní zástupcovia, ktorí si uplatňujú daňový bonus na deti, budú platiť stravu zo sumy daňového bonusu.

INFO pre žiadateľov
Oznam pre rodičov - dotácia na stravu
pridané 19.07.2021 o 12:25

MOTÝLIA ZÁHRADA - POKRAČOVANIE

Neubehol ani týždeň a z kukiel začali pomaly vyliezať mladé motýliky. Štyri dni sme ich kŕmili nektárom, jablkom a pomarančom. Keď už boli dostatočne silné a pripravené na život v prírode, vypustili sme ich na slobodu. Určite poletujú v našom školskom sade. Pretože odborníci tvrdia, že kde sa motýľ vyliahne, tam trávi aj svoj krátky život.

pridané 17.06.2021 o 18:17

Záver školského roka 2020/2021

30. júna 2021 sme sa stretli na školskom dvore, aby sme sa na chvíľu rozlúčili. Odložíme peračníky i školské tašky, zavrieme knihy, zošity i triedy... Škola stíchne.

Ešte predtým, ako odídeme na prázdniny, sme si pripomenuli úspechy našich žiakov, deviatakom sme popriali veľa úspechov na nových školách.

Ďakujeme pani učiteľkám a pánovi učiteľovi za všetku ich starostlivosť a pomoc. A tiež pani kuchárkam, pani upratovačkám a pánovi školníkovi, ktorí mali tento rok práce až-až... Ďakujeme rodičom a všetkým priaznivcom školy za podporu a pochopenie.

S niektorými sa uvidíme aj skôr ako na konci prázdnin, však? V letnej škole... Tešte sa :)

Všetkým želáme krásne leto, pekné prázdniny, žiadne choroby, veľa veľa smiechu, radosti, oddychu... Aby sme si na konci leta mohli povedať „Stálo to za to, ale rád sa vraciam do školy.“ :)

pridané 01.07.2021 o 06:55

BUNKRE

Koniec školského roku sa pomaly ale isto blíži. Pri tej príležitosti sme sa vybrali na "Bunkre". V auguste si pripomenieme 77.výročie SNP. Po krátkej a zaujímavej prednáške o povstaní sme sa s chuťou pustili do špekačiek a oddýchli si v tieni korún stromov. Príjemný deň v rodinnej atmosfére a s prekrásnym výhľadom na okolie si určite vychutnáme aj o rok.

pridané 01.07.2021 o 06:45

DÔLEŽITÝ OZNAM 😉

Milí priatelia školy, s radosťou Vám oznamujeme, že naša žiačka Liliana Gašparovičová (5. ročník), získala nádherné 1. miesto v Trenčianskom kraji v literárnej súťaži Píšem, píšeš, píšeme - kategória próza. Celkovo bolo do súťaže prihlásených 142 prác. Fantázia, čo poviete? Pod skromným dohľadom p. uč. Kmeťkovej výherkyni srdečne blahoželáme. Lily, nech ti to píše.📢😉

pridané 12.06.2021 o 13:35

MOTÝLIA ZÁHRADA

Zážitkové učenie je jedna z najúčinnejších foriem učenia. Vtedy sa namiesto grafov, tabuliek predkladajú deťom zážitky. A tie pretrvávajú omnoho dlhšie ako len naučené vedomosti. My sme zvolili túto formu, keď sme založili motýliu záhradu. Chceme tak žiakom ozrejmiť dokonalosť javov v prírode. Pozorujte s nami, ako prebieha dokonalá premena vo vývoji babôčky bodliakovej. Tento motýľ je rozšírený po celom svete. V prírode žije asi päť týždňov. Húsenice dýchajú prieduchmi a pravdepodobne rozoznávajú svetlo, tmu a základné farby. Keď sa húsenica zakuklí, v jej vnútri prebiehajú rýchlym tempom neuveriteľné procesy. Asi za desať dní sa všetky tkanivá rozpadnú, sformujú sa nové bunky a orgány dospelého motýľa. Kukla začne počas liahnutia praskať. V priebehu dvoch hodín sa krídla naplno rozvinú a spevnejú. Päť dní budeme babôčky kŕmiť a potom ich vypustíme do voľnej prírody. Vo fotogalérii vám ponúkame zábery od založenia záhrady až po uloženie kukiel do sieťovej minifarmy. Keď sa motýle vyliahnu, opäť sa vám ozveme a ukážeme našich odchovancov.🦋🦋🦋

pridané 07.06.2021 o 16:25

DEŇ DETÍ

Medzinárodný deň detí bol na našej škole dňom plným zábavy. Najskôr žiaci v ,,Mini ZOO” predstavili svojich zvieracích miláčikov. Potom nás všetkých slniečko vylákalo na školský dvor, kde veselá nálada pokračovala. Chlapci si zahrali futbal a florbal. Spolužiaci ich s nadšením povzbudzovali. Na vedľajšom ihrisku sa odohrával zápas vo vybíjanej. Najmenší zas prejavili svoje výtvarné umenie kresbami na asfalte. Veselé dopoludnie ubehlo veľmi rýchlo a nikomu sa nechcelo ísť domov. Tešíme sa na ďalšie spoločné dni strávené v našej školskej rodine.

pridané 05.06.2021 o 06:00

DEŇ MATIEK

„Mamička, veľmi ťa milujem a tento obrázok z lásky ti darujem.“❤️ Toto sú mamičky očami našich prvákov a druhákov.

pridané 09.05.2021 o 15:00

TEBE MAMIČKA

Za Tvoju nehu mamička,
za Tvoju veľkú lásku,
za starosť, bozky na líčka,
za každú pribudnutú vrásku,
na Tvojej tvári, na dlaniach,
čo zrobené sú celé,
nech táto malá básnička,
tlmočí vďaky tisíceré.

pridané 09.05.2021 o 14:45

ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY NA ŠKOLSKÝ ROK 2021/2022

Na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijímajú deti v súlade § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. a v súlade s § 3 vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 438/2020, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 306/2008 Z. z. o materskej škole v znení vyhlášky č. 309/2009 Z. z.

PRIJÍMACÍ POSTUP
1. Vyplnenie „Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie“, ktorú podpisujú obaja zákonní zástupcovia a ktorej prílohou je „Súhlas so spracovaním osobných údajov“ a „Dotazník“.
2. Tlačivá si môže zákonný zástupca prevziať osobne v materskej škole alebo u riaditeľky ZŠ s MŠ, príp. stiahnuť z tejto stránky v bode 1.
3. Potvrdenie žiadosti všeobecným lekárom pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.
4. Podanie žiadosti aj s prílohami do školy.
5. Prevzatie rozhodnutia o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do 15. júna 2021. Ohľadom prevzatia rozhodnutia bude škola zákonných zástupcov dieťaťa kontaktovať telefonicky.

SPÔSOB PODANIA ŽIADOSTI
Zákonný zástupca môže podať žiadosť:
• osobne: 4. - 5. mája 2021, od 8:00 hod – 17:00 hod v riaditeľni ZŠ s MŠ Ráztočno, príp. podľa telefonickej dohody v priebehu mesiaca máj
• poštou na adresu: Základná škola s materskou školou, Komenského 428/43, 972 31 Ráztočno
• elektronickou formou na e-mailovú adresu: zsraztocno@gmail.com
• prostredníctvom elektronického podania doručeného do elektronickej schránky základnej školy
• prostredníctvom elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.

V prípade, že zákonný zástupca nebude žiadosť podávať osobne, termín doručenia žiadosti bude od 03. mája do 31. mája 2021.

PODMIENKY PRIJÍMANIA
• Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy je limitované kapacitnými možnosťami materskej školy v nadväznosti na ustanovenie § 28 ods. 9 a 10 školského zákona.
• Na predprimárne vzdelávanie:
a) prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné:
- deti, ktoré dovŕšia 5 rokov do 31. augusta 2021 (prednostne zo spádovej oblasti materskej školy)
- deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,
b) prijímajú sa deti, ktoré dovŕšia 3 roky do 31. augusta 2021,
c) výnimočne možno do materskej školy prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku.
• Podmienkou prijatia dieťaťa je zvládnutie základných hygienických a sebaobslužných návykov (odplienkovanie, čiastočná samostatnosť pri jedení a obliekaní). Dodatočné zistenie ich nezvládania môže byť dôvodom na prerušenie dochádzky.
• Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľke spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Súčasťou potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa je informácia lekára o absolvovaní povinného očkovania.
• Z dôvodu ľahšej adaptácie alebo diagnostiky dieťaťa možno prijať dieťa na čas adaptačného alebo diagnostického pobyt v rozsahu najviac 4 hodiny denne na obdobie nepresahujúce 3 mesiace.
• Do materskej školy sa prijímajú deti pre nasledujúci školský rok. Deti môžu byť prijímané aj počas školského roka, pokiaľ to umožňujú kapacity MŠ. Prednostne budú akceptované žiadosti, ktoré boli predložené v čase vyhláseného zápisu detí do MŠ.

PRIJÍMANIE DETÍ SO ŠPECIÁLNYMI VÝCHOVNO-VZDELÁVACÍMI POTREBAMI
Ak sa do materskej školy prijíma dieťa, ktoré má zariadením výchovného poradenstva a prevencie zaradeného v sieti škôl a školských zariadení SR identifikované špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby, zákonný zástupca k žiadosti predloží:
• potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast,
• vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a
• odporúčanie všeobecného lekára pre deti a dorast.
Prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami je možné v prípade, ak materská škola dokáže dieťaťu vytvoriť potrebné materiálne, hygienické a iné špecifické podmienky.

POVINNÉ PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE
Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta, ktorý predchádza začiatku školského roka, od ktorého bude dieťa plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole, je predprimárne vzdelávanie povinné.
Povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole trvá jeden školský rok okrem prípadov uvedených v § 28a ods. 3 školského zákona.

pridané 23.04.2021 o 18:25

Aktivity 1. stupňa

Aktivity 1. stupňa ku Dňu Zeme.

Výtvarné práce žiakov 1. a 2. ročníka.

pridané 23.04.2021 o 18:25

ZISŤOVANIE ZÁUJMU O MATERSKÚ ŠKOLU

Milí rodičia,

našou ambíciou je od septembra 2021 otvoriť ďalšie oddelenie materskej školy. Z toho dôvodu zisťujeme, či by bol o to zo strany rodičov záujem. Otázky k rozšíreniu našich kapacitných možností a uchádzaniu sa Vašich detí v našej škôlke Vám radi zodpovieme.

Do materskej školy sa prijíma dieťa od troch rokov veku. Výnimočne možno prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku, pokiaľ má osvojené základné hygienické návyky.

Prosíme, v prípade Vášho záujmu dajte nám to vedieť.

Ďakujeme.

Kontakt:
adresa: Základná škola s materskou školou Ráztočno, Komenského 428/43, 972 31 Ráztočno
telefón: 046/5470 120
mobil: 0904 143 212
e-mail: zsraztocno@gmail.com
web: www.zssmsraztocno.sk

pridané 09.04.2021 o 20:45

Aktivity z ŠKD

V školskom klube detí si naši žiaci zasúťažili v love na veľkonočné vajíčka. Tí s najväčším úlovkom boli ocenení.

Kreativite sa medze nekladú. Dievčatá zo školského klubu detí vyrobili z prírodného materiálu takéto zaujímavé kraslice.

pridané 08.04.2021 o 08:35

OZNAM O TESTOVANÍ KLOKTACÍMI TESTAMI

Milí rodičia,

predpokladá sa, že po veľkonočných prázdninách sa obnoví prezenčné vyučovanie na 2.stupni. MŠVVaŠ SR nás žiada o zistenie Vášho záujmu o testovanie kloktacími testami po Veľkej noci.
Treba vyplniť dve tlačivá:
Zber údajov
Súhlas dotknutej osoby

Kto má možnosť vytlačiť si ich doma, podpísať, preskenovať a poslať na email zsraztocno@gmail.com, nech tak urobí a uvedie do predmetu správy "kloktacie testy".
Kto nemá túto možnosť, tlačivo si bude možné vyzdvihnúť v škole, vyplniť a odovzdať.

Treba to urobiť čím skôr, aby sa testy stihli objednať.

Viac informácií sa dočítate na stránke: https://www.minedu.sk/kloktacie-testy-na-skolach/

pridané 25.03.2021 o 11:45

ZÁPIS ŽIAKOV do 1. ročníka

Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť.

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť svoje dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole (ďalej len „zápis“).

Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt (ďalej len „spádová škola“), ak pre neho zákonný zástupca nevyberie inú základnú školu. Žiak môže plniť povinnú školskú dochádzku v inej ako spádovej škole, ak ho riaditeľ tejto školy prijme na základné vzdelávanie.

Zápis sa tento rok uskutoční jednou z foriem:

- Elektronickou formou od 14. apríla 2021 do 21. apríla 2021 poslaním formulára „ Prihlášky“ a „ Zápisného lístka“ na e-mail školy zsraztocno@gmail.com. Formuláre budú zverejnené na webovom sídle školy www.zssmsraztocno.sk. Zákonný zástupca môže ako prihlášku použiť aj iný formulár, ktorý doručí e-mailom alebo prostredníctvom elektronického podania doručeného do elektronickej schránky ZŠ alebo prostredníctvom elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.
- Ak zákonný zástupca nemá možnosť so základnou školou komunikovať elektronicky, môže si vyzdvihnúť formuláre osobne v základnej škole. Po vyplnení a podpísaní zákonným zástupcom ich doručí do školy najneskôr do 21. apríla 2021.
- Osobnou účasťou jedného zákonného zástupcu v stredu 14. apríla 2021 od 09:00 h do 17:00 h v priestoroch školy. Na zápis prichádza zákonný zástupca sám bez dieťaťa.

Všetky kontakty so školou sa uskutočnia s dodržiavaním hygienicko-epidemiologických opatrení.

Zákonný zástupca si môže vybrať jednu z foriem zápisu. Pokiaľ sa rozhodne vykonať zápis v priestoroch školy, musí sa preukázať antigénovým testom nie starším ako 7 dní, prípadne dokladom o výnimke.

Učebné pomôcky od firmy Daffer pre každého budúceho prváka poskytne zriaďovateľ školy – Obec Ráztočno.

PREČO PRÁVE NAŠA ŠKOLA?

Sme škola rodinného typu. Príjemné prostredie, priateľské a ľudské vzťahy sú zárukou toho, že pravá rodinná atmosféra môže byť aj v inštitúcii akou je škola.
V dobrej škole je ako v každej správnej rodine priestor aj na budovanie dobrých medziľudských vzťahov, vzájomného rešpektu, uvedomenie si svojich práv a povinností. Každý správny rodič vie, že napr. i napomenutie patrí k výchove, pokiaľ je konané s láskou.
Byť veľkou školou neznamená byť veľký počtom žiakov.
Byť veľký znamená byť veľký svojím srdcom, ktoré nerobí rozdiely, prostredím, v ktorom sa pohybujeme, atmosférou, ktorá v ňom vládne...
Príďte k nám, radi Vás prijmeme do našej školskej rodiny.
Tešíme sa na Vás!

pridané 23.03.2021 o 16:23

OZNAM O TESTOVANÍ

V sobotu 13.03.2021 obec Chrenovec-Brusno zabezpečí testovanie pre zákonných zástupcov, to je rodičov detí z materskej a základnej školy a pre zamestnancov školy. Testovanie bude prebiehať v priestoroch miestneho kultúrneho strediska v Chrenovci-Brusne č. 367 (bývalá poľovnícka vináreň) od 7:30 hod. do 18:00 hod. Zaregistrovať na testovanie sa môžete TU . Podrobnejšie informácie sú uvedené na stránke www.raztocno.sk.

pridané 11.03.2021 o 18:15

MDŽ

Milé mamičky, staré mamy, pani učiteľky, pani upratovačky, pani kuchárky, tety predavačky a všetky tety okolo nás! Snáď Vás poteší tento malý darček od nás prvákov a druhákov k Vášmu sviatku MDŽ.

Všetkým ženám prajeme príjemný, veselý a slnečný deň!

pridané 09.03.2021 o 08:15

Záujem o materskú školu

Milí rodičia,

ak máte záujem umiestniť svoje dieťa do našej materskej školy, dajte nám to vedieť v sekcii kontakt.

Ďakujeme.

pridané 09.03.2021 o 08:15

Tvorivé práce našich žiakov

pridané 09.03.2021 o 08:15

2% daní pre Základnú školu s materskou školou Ráztočno

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!


Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu v škole
• skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ako postupovať

pridané 25.02.2021 o 16:30


OZNAM O TESTOVANÍ

Z dôvodu otvorených prevádzok základných a materských škôl obec Chrenovec-Brusno zabezpečí testovanie na COVID 19 pre zákonných zástupcov detí z materských škôl, 1. stupňa ZŠ a zamestnancov škôl z handlovskej doliny. Testovanie bude prebiehať v priestoroch miestneho kultúrneho strediska dňa 27.2.2021, to je v sobotu od 07:30 hod. do 16:00 hod. Pri vstupe bude vykonávaná kontrola podľa zoznamu detí. Zákonní zástupcovia detí sa môžu elektronicky zaregistrovať na testovanie na obecnej stránke www.raztocno.sk www.chrenovec-brusno.sk alebo na obecnom facebooku obce Chrenovec-Brusno. Zároveň žiadame občanov, aby si na testovanie doniesli občiansky preukaz a dodržiavali časový harmonogram. Žiadame ostatných občanov, aby sa do registrácie nezapisovali. Tí, ktorí budú potrebovať testy môžu sa dať otestovať v zriadených MOM v Handlovej a v Prievidzi. Zoznam je zverejnený na stránke obce Chrenovec-Brusno.

pridané 24.02.2021 o 16:10

OZNAM PRE RODIČOV A ŽIAKOV

Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že od pondelka 22.02.2021 sa otvára materská škôlka a 1. stupeň základnej školy. Taktiež bude v prevádzke školský klub detí a školská jedáleň.

Ak by chcel niekto odhlásiť zo stravy svoje dieťa, nech tak urobí čím skôr priamo vedúcej ŠJ na tel. čísle 0910 763 339, najneskôr do pondelka 22.02.2021 do 08:00h.

Podmienkou otvorenia školy a prítomnosti dieťaťa/žiaka je:

1. potvrdenie o negatívnom RT-PCR teste alebo antigénovom teste zamestnancov školy a jedného zákonného zástupcu dieťaťa/žiaka nie staršie ako 7 dní. Pretestovanie bude možné v sobotu 20.02.2021 v Kultúrnom dome v Ráztočne od 07:00h do 18:00hod.

2. vyplnené upravené tlačivo „Príloha č. 11a - Zákonný zástupca - Čestné vyhlásenie a súhlas so spracovaním údajov“. Tlačivo bude možné vyplniť aj pri vstupe dieťaťa/žiaka do školy.

Žiaci 5. – 9 . roč. zostávajú na dištančnom vzdelávaní.

pridané 18.02.2021 o 14:25

OZNAM PRE RODIČOV

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že na základe záverov krízového štábu okresného úradu v Prievidzi, v ktorých RÚVZ Prievidza so sídlom v Bojniciach neodporúča zriaďovateľom školských zariadení zahájiť vyučovací proces, bude v čase od 8.2.2021 do 21.2.2021 prerušená prevádzka materskej školy i školskej jedálne v ZŠ s MŠ Ráztočno a zároveň sa neobnovuje vyučovací proces pre žiakov v základnej škole.

Pre žiakov 1. – 9. roč. základnej školy bude od 08.02.2021. do 12.02.2021 pokračovať dištančné vzdelávanie.

Od 15.02.2021 do 19.02.2021 majú žiaci jarné prázdniny.

Oznam zo Školského úradu v Handlovej k OČR:

Posielame link na sociálnu poisťovňu kde je uvedené, že ak riaditeľ, zriaďovateľ, alebo RUVZ neotvorí školu, rodičia majú nárok na pandemickú OČR. Treba si však dať pozor na to, že od 15.2.2021 sú jarné prázdniny a vtedy pandemická OČR nebude vyplácaná. https://www.socpoist.sk/aktuality-ako-je-to-s-pandemickym-osetrovnym-od-8-februara-2021-/48411s69312c?fbclid=IwAR0B4OceS_zeQ9s5oXaNNl8gW8nG91gK6VfzmINTYJIZzt_Oi8HUSw_CNgk

pridané 04.02.2021 o 16:10

OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

Oznamujeme Vám, že po dohode so zriaďovateľom 07.01.-08.01.2021 nebude v prevádzke škôlka z dôvodu nízkeho počtu prihlásených detí.

Škôlka aj so zabezpečením stravy bude v prevádzke, pokiaľ sa nič nezmení, od 11.01.2021.

pridané 05.01.2021 o 10:30

AKTUÁLNE INFORMÁCIE MŠVVaŠ SR

Vážení rodičia, milí žiaci,

informujeme Vás o aktuálnych oznamoch MŠVVaŠ SR:

Od 11.01.2021 bude prebiehať vyučovanie na 1. aj 2. stupni základných škôl dištančným spôsobom.

Od 18.01.2021 by bol pustený 1. stupeň do prezenčnej formy vyučovania a dištančne bude prebiehať vyučovanie druhého stupňa základných škôl.

Od 25.01.2021 je návrh, aby celé vyučovanie prebiehalo prezenčne. Testovanie by bolo 22.01-24.01.2021. Pretestoval by sa 2. stupeň ZŠ, min. jeden rodič a aj zamestnanci. O spôsobe testovania, resp. o prípadných zmenách, Vás budeme informovať.

Termín na vyskúšanie a hodnotenie za prvý polrok sa predlžuje do 31. marca. Ak je to treba, do tohto termínu je možné žiaka hodnotiť, známku zapísať do prvého polroka a uzavrieť konečnú známku.

Testovanie 5 sa ruší.

Testovanie 9 sa uskutoční v termíne 9. a 10. júna s náhradnými termínmi 24. júna a 25. júna.

Klasické prijímacie skúšky sa budú konať v prvom termíne 3. mája (podľa potreby aj 4. mája) a v druhom termíne 10. mája (podľa potreby aj 11. mája).

Talentové prijímacie skúšky sa budú v prvom termíne konať 5. mája (podľa potreby aj 6. a 7. mája) a v druhom termíne 12. mája (prípadne aj 13. a 14. mája).

pridané 04.01.2021 o 22:00

VIANOČNÝ POZDRAV

Všetkým rodičom, priateľom a priaznivcom školy, členom Rady školy a ZRŠ prajeme krásne a pokojné prežitie vianočných sviatkov, veľa zdravia i pohody medzi najbližšími a veľa úspechov a šťastia v novom roku.

Žiaci a zamestnanci ZŠ s MŠ

pridané 22.12.2020 o 17:55

IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

V piatok 18.12.2020 boli naši prváčikovia slávnostne prijatí do cechu žiackeho.

pridané 22.12.2020 o 17:50

OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

Oznamujem Vám, že od 23.12.2020 do 06.01.2021 bude prerušená prevádzka materskej školy a školskej jedálne v ZŠ s MŠ Ráztočno, nakoľko kapacita prihlásených detí nezodpovedá otvoreniu prevádzky v MŠ a ŠJ a z dôvodu čerpania dovoleniek. Prevádzka bude obnovená 07.01.2021, resp. podľa vývoja epidemiologickej situácie a usmernení ÚVZ SR, MŠVVaŠ SR, príp. RÚVZ Prievidza.

pridané 22.12.2020 o 17:35

OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

Oznamujeme Vám, že od pondelka 14.12.2020 bude prevádzka materskej školy prebiehať v obmedzenom režime: pre deti nebude zabezpečená strava. Preto je potrebné, aby dieťa prišlo do škôlky naraňajkované.

Prosíme tých rodičov, ktorým je to možné, aby si dieťa vyzdvihli z MŠ pred obedom.

Tých, ktorým to možné nie je, prosíme, aby deťom zabezpečili suchú stravu.

Za porozumenie ďakujeme.

pridané 11.12.2020 o 14:32

DIŠTANČNÉ VZDELÁVANIE POKRAČUJE

Vážení rodičia,

ďakujeme za vyjadrenie svojho záujmu alebo nezáujmu o obnovenie školského vyučovania pre žiakov 5. - 9. ročníka. Na základe jeho vyhodnotenia a rozhodnutia pedagogickej rady so súhlasom zriaďovateľa Vám oznamujeme, že žiaci 2. stupňa zostávajú na dištančnom vzdelávaní až do vianočných prázdnin, pokiaľ ÚVZ SR nerozhodne inak.

Pripomíname, že dištančné vzdelávanie je pre žiakov povinné. Neprítomnosť žiaka na online hodine je potrebné ospravedlniť. Žiaci budú hodnotení podľa pokynov MŠVVaŠ SR a rozhodnutia pedagogickej rady.

Veríme, že túto situáciu spoločnými silami a zodpovedným prístupom zvládneme.

pridané 09.12.2020 o 10:30

Privítanie Mikuláša

Aj do našej školy prišiel v pondelok 07.12.2020 Mikuláš so svojimi pomocníkmi: anjelom a čertom 🙂

pridané 08.12.2020 o 12:37

OZNAM PRE RODIČOV ŽIAKOV 5.-9. ROČNÍKA

Vážení rodičia,

rozhodnutím ministra školstva zo 04.12.2020 v nadväznosti na uznesenie vlády Slovenskej republiky č. 760 zo 4. decembra 2020 a na vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 32/2020 je možné obnoviť školské vyučovanie v základnej škole pre žiakov 5.-9. ročníka po predložení negatívneho antigénového testu alebo negatívneho RT-PCR testu, nie staršieho ako 7, 14 alebo 21 dní. Testovania sa musia zúčastniť žiaci 5.-9. ročníka, jeden zákonný zástupca žijúci v spoločnej domácnosti a zamestnanci, ktorí vyučujú žiakov 2. stupňa. Z tohto dôvodu Vás prosím o vyjadrenie, či máte záujem o obnovenie vyučovania za týchto podmienok. Svoj záujem alebo nezáujem nahláste, prosím, triednym učiteľom.

V prípade záujmu budete včas informovaní o ďalšom postupe.

V prípade nezáujmu školské vyučovanie nebude obnovené a bude naďalej pokračovať dištančnou formou.


OZNAM O STRAVOVANÍ PRE ŽIAKOV 1.STUPŇA

Vážení rodičia,

nakoľko sa nepodarilo zabezpečiť hlavného kuchára/kuchárku z dôvodu pretrvávajúcej PN zamestnancov školskej jedálne, oznamujeme Vám, že sa aj naďalej nebude variť pre žiakov základnej školy. O obnovení prevádzky školskej jedálne Vás budeme informovať.

Pre materskú školu je strava zabezpečená.

Ďakujeme za pochopenie a ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie.


Oznam o stravovaní

Vážení rodičia,

oznamujeme vám, že z dôvodu pretrvávajúcej PN zamestnancov školskej jedálne sa nebude variť pre žiakov 1. stupňa ani v piatok 04.12.2020. Pre žiakov materskej školy je strava zabezpečená.

Ďalšie informácie o stravovaní budú poskytnuté v priebehu víkendu.

Za porozumenie ďakujeme.


Oznam o stravovaní a nástupe do školy pre 1.stupeň

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že aj keď RÚVZ Prievidza vydal karanténne opatrenie pre školskú jedáleň do 30.11.2020, zamestnanci jedálne majú pandemické PN-ky v inom termíne a z toho dôvodu sa nebude variť od utorku 01.11.2020, ako bolo avizované, až pravdepodobne do štvrtku 03.12.2020. Prevádzka školskej jedálne bude obnovená najneskôr v piatok 04.12.2020. V prípade zmeny Vás budeme informovať. Za pochopenie ďakujeme. Za prípadné komplikácie sa vedenie školy ospravedlňuje.

Obedy pre deti materskej školy budú zabezpečené počas celej prerušenej prevádzky školskej jedálne.

Nakoľko v pondelok 30.11.2020 nastúpia do školy žiaci 1. stupňa, prosíme Vás, aby ste pri nástupe žiakov predložili vyplnené tlačivo „Príloha 4 - Vyhlásenie zákonného zástupcu“. Tým, ktorí si ho nemôžu vytlačiť, bude poskytnuté pri vstupe do budovy školy.


Nástup do školy pre 1.stupeň

Vedenie ZŠ s MŠ Ráztočno oznamuje, že rozhodnutím RÚVZ Prievidza so sídlom v Bojniciach sa karanténne opatrenie pre žiakov 3. a 4. roč. predlžuje do 29.11.2020.

Nástup žiakov 1. stupňa do školy je v pondelok 30.11.2020.

Nakoľko v karanténnom opatrení sú aj zamestnanci školskej jedálne, žiaci sú z obedov do 30.11.2020 vrátane odhlásení. Od 01.12.2020 už žiaci i zamestnanci obedy budú mať.

Školský klub detí bude v prevádzke od 30.11.2020.


OZNAM

Vedenie Základnej školy s materskou školou Ráztočno oznamuje, že rozhodnutím RÚVZ v Prievidzi

žiaci 3. a 4. ročníka ZŠ zostávajú v domácej karanténe

od 20.11.2020 do 26.11.2020,

žiaci 1. a 2. ročníka ZŠ zostávajú v domácej karanténe

od 20.11.2020 do 29.11.2020.


Žiaci nechodia do školy a nesmú sa pohybovať mimo domu.

Žiaci 2. st. pokračujú v dištančnom vzdelávaní.

Materská škola zostáva v prevádzke.

Za porozumenie ďakujeme.


Nástup do školy po testovaní

Oznamujeme rodičom, že po prerušení vyučovania deti MŠ a žiaci I. stupňa nastupujú do školy 10.11.2020 (utorok).

Dieťa v materskej škole, žiak nultého a prvého až štvrtého ročníka základnej školy bez obmedzenia veku a žiak základnej školy pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktorý sa nezúčastnil testovania, majú podľa § 1 ods. 2 písm. g) a u) vyhlášky č. 20 povolený vstup do školy aj bez preukázania negatívneho výsledku testu.

Zákonný zástupca žiaka, ktorý navštevuje materskú i základnú školu predloží po celoplošnom testovaní a prerušení vyučovania pri prvom nástupe dieťaťa do školy tlačivo: Príloha 2 - Vyhlásenie zákonného zástupcu (8. 11. 2020).

V prípade, že sa zákonný zástupca nevie preukázať negatívnym výsledkom testu alebo potvrdením o výnimke alebo čestným vyhlásením, nemôže vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov školy alebo školského zariadenia. V tomto prípade MŠVVaŠ odporúča, aby zákonný zástupca neumiestňoval dieťa do školy na najbližších 10 kalendárnych dní. Pokiaľ ide o zákonného zástupcu žiaka základnej školy, ministerstvo odporúča zákonnému zástupcovi ospravedlniť žiaka z vyučovania na 5 za sebou nasledujúcich vyučovacích dní.

Vyučovanie žiakov II. stupňa pokračuje dištančnou formou.

Podrobné informácie sú uvedené na stránke: Usmernenie k opatreniam vyplývajúcim z druhého kola celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“ (8. 11. 2020) - testované okresy


Oznam o mimoriadnych prázdninách

Oznamujeme rodičom detí MŠ a žiakov 1.stupňa, že od 03.11.2020 do 05.11.2020 sú prázdniny vyhlásené RUVZ PD.

VYHLÁŠKA RÚVZ PD

2.stupeň pokračuje v dištančnom vzdelávaní.

06.11.2020 a 09.11.2020 sú prázdniny vyhlásené MŠVVaŠ.


Vážení rodičia,

informujeme Vás o základných usmerneniach k nástupu žiakov po celoplošnom testovaní:

a) Ak dieťa, žiak alebo zákonný zástupca obdrží pozitívny výsledok antigénového testu (alebo ho obdrží osoba, s ktorou žije v spoločnej domácnosti), ostáva v povinnej 10-dňovej izolácii. V tomto prípade žiak nenavštevuje školu prezenčne.

Ak je žiak v povinnej 10-dňovej izolácii z dôvodu svojho pozitívneho výsledku alebo pozitívneho výsledku testu člena jeho domácnosti, zákonný zástupca informuje lekára podľa § 1 ods. 2 písm. b) vyhlášky č. 15. Zákonný zástupca oznamuje škole povinnú izoláciu žiaka. Pri návrate do školy po ukončení 10-dňovej povinnej izolácie odovzdáva zákonný zástupca škole potvrdenie od lekára.

b) V prípade negatívneho výsledku testu podľa § 1 ods. 2 písm. a) a § 2 ods. 2 písm. a) vyhlášky č.16 Úradu verejného zdravotníctva z 30. októbra 2020 je možné vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov školy alebo školského zariadenia až po tom, ako sa osoba preukáže potvrdením o negatívnom výsledku testu.

c) Zákonný zástupca, ktorý sa nevie preukázať negatívnym výsledkom testu (netestoval sa), podľa vyhlášky č. 16 nemôže vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov školy alebo školského zariadenia. MŠVV a Š SR v tomto prípade odporúča, aby zákonný zástupca neumiestňoval dieťa do školy na najbližších 10 kalendárnych dní. Pokiaľ ide o zákonného zástupcu žiaka základnej školy, ministerstvo odporúča zákonnému zástupcovi ospravedlniť žiaka z vyučovania na 5 za sebou nasledujúcich vyučovacích dní. V tomto prípade ide o 3., 4., 5. november a 10. a 11. november 2020. Pri návrate do školy po viac ako troch dňoch predkladá zákonný zástupca vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Nástup žiakov do školy po testovaní:

Zákonný zástupca žiaka, ktoré navštevuje základnú školu predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do základnej školy „Príloha 2 - Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti“.

Žiaci prvého až štvrtého ročníka základnej školy, ktorí sa nezúčastnili testovania (čiže žiaci do 10 rokov), majú podľa § 1 ods.2 písm. f) a q) vyhlášky č. 16 povolený vstup do školy aj bez preukázania negatívneho výsledku testu.

Na žiakov prvého stupňa základnej školy, ktorí majú nad 10 rokov (čiže 10 a viac rokov) a nevedia sa preukázať negatívnym výsledkom RT – PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID –19, sa nevzťahuje bod A.1 ods. 13 a bod A.2 ods. 11Uznesenia vlády č. 678/2020 (teda nemôžu sa zúčastňovať prezenčnej výučby).

Podrobné informácie nájdete v priložených prílohách na stránke školy, alebo po prihlásení do www.bezkriedy.sk, alebo na webe MŠVVaŠ SR: https://www.minedu.sk/usmernenie-k-opatreniam.../

Prajeme Vám všetko dobré.

vedenie ZŠ s MŠ Ráztočno

Prílohy vo formáte pdf:
          Príloha 1 - Podmienky vstupu do školy (01.11.2020)
          Príloha 2 - Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (01.11.2020)
          Usmernenie k 01.11.2020
          Usmernenie Spoločná zodpovednosť (01.11.2020)


Návody na prácu so Zoom a Bezkriedy

Tu si môžete stiahnuť návody:

Video vo formáte mp4: Zoom videokonferencia - návod pre žiaka - krok za krokom

Dokument vo formáte docx: Ako posielať domáce úlohy do www.bezkriedy.sk

Dokument vo formáte docx: Manuál pre prácu v www.bezkriedy.sk


Vážení rodičia, milí žiaci,

od 26.10.2020 žiaci 2. stupňa ZŠ prechádzajú na dištančnú formu vyučovania (to znamená, že vyučovanie sa neprerušuje, ale mení formu).

Vzhľadom na dolaďovanie technických záležitostí, vzdelávanie dištančnou formou bude prebiehať od utorka 27.10.2020. Na portáli www.bezkriedy.sk bude v priebehu pondelka 26.10.2020 zverejnený nový rozvrh hodín pre jednotlivé ročníky.

V rozvrhu bude presne stanovené:

· časový harmonogram vzdelávania

· predmety, ktoré sa budú vyučovať online cez program ZOOM alebo aplikáciu ZOOM pre mobily. Jedna online hodina bude trvať 40 minút.

· predmety, ktoré sa nebudú vyučovať online – žiaci dostanú cez portál www.bezkriedy.sk pracovné listy, poznámky, metodický materiál a pod. Čas na ich vypracovanie bude 35 minút.

Odporúčame Vám:

· nainštalovať program „ZOOM“, do ktorého sa žiaci budú prihlasovať cez číslo Meeting ID a Passcode, ktoré dostanú do www.bezkriedy.sk.

· vyskúšať prihlasovacie údaje do www.bezkriedy.sk, ktoré už žiaci dostali, nakoľko pri prvom prihlásení je možná výzva na zadanie e-mailového kontaktu na zákonného zástupcu.

Návody na inštaláciu programu a prácu s portálom www.bezkriedy.sk budú zverejnené na stránke školy.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte triednych učiteľov alebo vedenie školy.

Za spoluprácu ďakujeme.


Oznam

Od pondelka 26.10.2020 do 27.11.2020 bude zatvorený 2. stupeň základnej školy a žiaci prechádzajú na dištančnú výučbu. Na vzdelávanie žiakov bude využívaný program ZOOM (online hodiny), portál www.bezkriedy.sk (posielanie materiálov, pracovných listov, poznámok a pod.) alebo iné aplikácie po dohode s vyučujúcimi (Messenger, WhatsApp a pod.). Viac informácií Vám poskytnú triedni učitelia, resp. budú zverejňované na stránke školy (www.zssmsraztocno.sk) a www.ucimenadialku.sk.

Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra 2020 na 30. októbra a 2. novembra 2020. Ide o piatok a pondelok. Okrem toho pribudnú nové prázdniny aj v piatok 6. novembra 2020 a v pondelok 9. novembra 2020.


Zber papiera


Technika

Aj takto sa učíme. Spojili sme príjemné s užitočným! Dobrú chuť! Pridajte sa k nám...❤ Mimochodom, palacinky boli fantastické.


Deň jazykov

Milí priatelia našej školy! 26. september bol Deň jazykov. Na základe tejto príležitosti sme si ho aj my pripomenuli okrem iného pitím anglického čaju. Na zdravie!🙂 Zopakovali sme si zo slovníka ANJ: English tea - anglický čaj, milk - mlieko, Thank you! - Ďakujem. Zo slovníka NEJ: der Tee - čaj, die Milch - mlieko, Danke! - Ďakujem.


Zdravá škola

Aktivity žiakov 8. a 9. ročníka na hodinách techniky. Vitamínmi posilňujú imunitu.


Branné na Suché

V pondelok 14. septembra 2020 sme absolvovali so žiakmi 2.stupňa praktickú časť OZO, počas ktorej žiaci aj prečistili okolie horskej cesty smerom na Suché. Vyzbierali dve čierne vrecia odpadkov, čím prispeli k zdravšiemu a krajšiemu životnému prostrediu v okolí obce. Ďakujeme a veľká pochvala.


Pozvánka na plenárne združenie rodičov

Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame na plenárne združenie rodičov s vedením školy, ktoré sa uskutoční dňa 17.09.2020 o 16:00h v školskej jedálni ZŠ s MŠ Ráztočno. Účasť rodičov nutná.

Program:

1. Otvorenie
2. Informácia o organizácii a výchovno-vzdelávacom procese v šk. roku 2020/2021
3. Správa o hospodárení s rodičovskými príspevkami v šk. roku 2019/2020
4. Schválenie príspevku ZRŠ na šk. rok 2020/2021
5. Voľba do rady školy
6. Diskusia
7. Záver

Tešíme sa na stretnutie.Návrh kandidátov do rady školy za rodičov:

Riaditeľka školy do 17.09.2020 do 08:00h prijíma:
• na mailovej adrese zsraztocno@gmail.com - meno, priezvisko navrhovaného kandidáta, trieda, v ktorej má navrhnutý dieťa, vyjadrenie sa - ” súhlasím s návrhom na kandidatúru, môj súhlas je možné overiť na telefónnom čísle ....................” .
• osobne s písomným vyjadrením súhlasu kandidáta (tlačivo je možné vyzdvihnúť si u triednych učiteľov a bude zverejnené na stránke školy)
• kandidáta na voleného člena rady školy môže po jeho súhlase navrhnúť ktorýkoľvek z voličov.

Súhlas s kandidatúrou do rady školy


INFORMÁCIE K OTVORENIU ŠKOLSKÉHO ROKA 2020/2021

Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že otvorenie školského roka 2020/2021 sa uskutoční 02.09.2020 o 8:30h v areáli školy. Dochádzka na vyučovanie je pre žiakov povinná.

• Na stránke „ucimenadialku.sk“ sú zverejnené Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania v základných školách pre školský rok 2020/2021 (PDF), ktorých cieľom je stanoviť základné prevádzkové podmienky po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 a potreby dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní.
• Vstup do budovy školy je povolený rodičom žiakov 1. ročníka. Na základe usmernenia MŠVVaŠ SR sa odporúča, aby prvákov sprevádzal len jeden rodič, avšak pokiaľ prídu obaja rodičia, vstup do školy im bude umožnený. Ostatným rodičom je vstup do budovy zakázaný. Rodičia prvákov musia mať nasadené rúška alebo ich alternatívu, pri vstupe do budovy sú povinní dezinfikovať si ruky.
• Žiaci alebo rodičia pri prvom nástupe žiaka predkladajú: Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového šk. roka 2020/2021 (DOC) Tí, ktorí si ho nemôžu vytlačiť, môžu si ho v pondelok 31.08.2020 od 08:00h do 11:00h vyzdvihnúť v papierovej podobe v škole alebo ho 02.09.2020 vypísať priamo v škole.
• Pri vstupe do školy budú žiakom vydezinfikované ruky povereným pracovníkom školy.
• Rodičia po každom prerušení dochádzky žiaka v trvaní viac ako 3 dni predkladajú písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie: Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti (DOC)
• V čase od 02.09.2020 do 14.09.2020 je používanie rúšok v interiéri školy pre žiakov 2. stupňa, pedagogických a nepedagogických zamestnancov povinné. Pre žiakov 1. stupňa sú rúška odporúčané.
• Od 16.09.2020 platia nižšie uvedené pravidlá pre jednotlivé fázy:
Zelená fáza
Oranžová fáza
Červená fáza
• Pri podozrení na ochorenie žiaka, resp. zamestnanca školy je nutné telefonicky kontaktovať lekára, nie RÚVZ.
• Školský klub detí bude od 3. septembra 2020 do 16:00h. Prihlášku do školského klubu detí je možné vziať si u pani vychovávateľky alebo si ju môžete stiahnuť tu: Žiadosť o prijatie dieťaťa do školského klubu detí
• Prihlášky na stravu od 03.09.2020 majú triedni učitelia.

Pokyny k prevádzke základnej školy
Pokyny k prevádzke materskej školy

Pripomíname dôležitosť dodržiavania aktuálnych hygienických opatrení.